am nevoie de un sfat...

Psihologie si psihoterapie

Postata de buburuzuga cu 13 ani in urma.

buna ziua ...de aproximativ 3 luni sunt intr-o foarte mare stare deprsiva ...sunt tot timpul suparata , nervoasa si fac des crize de nervi sparg , daram ,urlu hiar am ajuns sa ma razbun pe mine ma bat ma tra de par si vorbesc singura nu stiu ce sa fac ..( ajutati-ma va rog macar cu un sfat ..multumesc

Raspunsuri (4)

Georgiana

acum 13 ani

Daca ai cumva probleme .. incearca sa ti le rezolvi .. sau poate esti stresata ... bea ceai de teai ! calmeaza .. vorbeste cu cineva apropiat tie .. du-te la un psiholog

Iuli

acum 13 ani

Vorbeste cu cineva apropiat si adreseaza-te unui medic psihiatru.

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

Cauta la tine in oras un psihoterapeut pentru a te ajuta sa depasesti aceste stari.

twinkle

acum 13 ani

Cred ca ar trebui sa gasesti motivul care te face atat de nervoasa. Ar trebui sa analizezi problema si sa ajungi la o impacare cu tine insuti, sa incerci sa iti controlezi iesirile nervoase chiar daca pare greu la inceput.
Gandeste-te la ce a determinat aceasta schimbare in rau si incearca sa schimbi lucrul acela. Ce s-a modificat acum 3 luni fata de inainte? Nu ajungi la nici un rezultat daca te distrugi pe tine insuti. Tu esti cea care poate face schimbarea in bine, trebuie doar sa ai incredere in tine. Numai bine!