ALCOOL, DEPRESIE SI ANXIETATE

Psihologie si psihoterapie

Postata de ankutzi cu 11 ani in urma.

Salut , va rog sa ma lamuriti in legatura cu o problema. tatal meu are 50 de ani de cativa ani sufera de depresie-anxietate(intr-o faza destul de grava) si problema este ca are si o dependenta de alcool....de vreo 5 ani isi trateaza anxietatea si depresia dar partea cea mai p***a e ca in combinatie cu alcool si comportamentul lui e agresiv, iar starea depresiei e destul de grava..si asi dori sa il internez intru-un centru(ospiciu) in zona moldovei pentru ca el are prea mare dependenta de alcool si alt remediu nu are...va rog sa ma sfatuiti unde sa merg?? va multumesc, anticipat la revedere

Raspunsuri (4)

ankutzi

acum 11 ani

Va multumesc frumos, dar problema cea mai mare este ca nu mai accepta sa fie tratat sau sa mearga la medic este foarte recalcitrant....de asta am decis sa il internez undeva. Va multumesc frumos ,un salut cordial

ankutzi

acum 11 ani

Va multumesc frumos, pentru raspunsul dumneavoastra ,dar o alta problema este ca el nu mai accepta sa fie tratat de niciun medic...este foarte recalcitrant..(si situatia e din ce in ce mai grea)de accea am decis sa il internam undeva...dar chiar daca in moldova nu exista un astfel de centru ar exista in alta parte in tara?

ankutzi

acum 11 ani

Va multumesc frumos, pentru raspunsul dumneavoastra ,dar o alta problema este ca el nu mai accepta sa fie tratat de niciun medic...este foarte recalcitrant..(si situatia e din ce in ce mai grea)de accea am decis sa il internam undeva...dar chiar daca in moldova nu exista un astfel de centru ar exista in alta parte in tara?

Psiholog

acum 11 ani

Gasiti aici cateva randuri despre depresie si anxietate

http://psihodiagnoza.ro/psihologie-ce-este-depresia/

http://psihodiagnoza.ro/depresie-psiholog-cluj/

http://psihodiagnoza.ro/psihologie-anxietate-sociala/