ajutor

Psihologie si psihoterapie

Postata de bibi99 cu 11 ani in urma.

am gasit un video unde sotul meu ma inseala ce sa fac si cum sa fac

Raspunsuri (2)

Florentin74

acum 11 ani

afla motivul pt care te insala si aapoi raspundei cu aceeasi moneda simplu

gabriela

acum 11 ani

Bibi,
ar fi multedefacut ; printre; - 1.sa fii calma ,nervii,strigatele , plansul nu duc la nimic,toate se vor intoarce impotriva ta
2) imagineaza-ti viata farasaotul tau
3)daca raspunsul e ca nu il doresti ..se simplifica totul , intentezi divort , ii intorci spatele si pleci
4.. daca ai copii , simti ca il iubesti si nu doresti sa il pierzi ;
- incepi sa te aranjezi
- plangi cand nu te vede el
-esati calma si toleranta
-te inarmezicu rabdare si tenacitate
-ai o discutie clarificatoare cu el in care restabiliti ordinea casniciei , trasezi o linie clara intre amanta si sotie
e un lucru care doare indiferent daca ramane sau pleaca,uneori se mai estompeaza cu timpul

mult noroc!