ajutati-ma!

Psihologie si psihoterapie

Postata de adasdasda cu 13 ani in urma.

am 20 de ani si acuma 1 an de zile am avut simptomele schizofreniei... consumamt etnobotanice ... in acest timp cand am avut simptomele de debut am avut si niste gaze care au tinut vreo 2 luni de zile in continuu nu puteam sa ma abtin... ma gandeam sa nu fiu gay... ajutati-ma cum sa scap de acest gand daca nu este adevarat... m-am departat de prieteni petrec majoritatea timpului in casa... nu mai vorbesc cu baietii mie frica sa nu rade de mine ca sunt gay sau alte chestii... va multumesc astept raspunsuri

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ti-am mai scris de cel putin 2 ori chestia asta. MERGI LA UN MEDIC PSIHIATRU si apoi la psiholog. Singur nu vei reusi si te vei afunda si mai mult in obsesia asta.

daniela

acum 13 ani

Raspunsul lui Iuli este destul de bun, dar mergi intai la psiholog si apoi la psihiatru, daca mai este cazul.Un psihiatru, rar, f. rar te va trimite la psiholog, chiar daca acolo ar fi cazul sa te duci.Un psiholog te va indruma exact unde sa mergi.Fa-ti un bine si du-te la un psiholog.Diagnosticul de schizofrenie cine ti l-a pus?Fii serios.

adasdasda

acum 13 ani

Psihiatrul