abuz

Psihologie si psihoterapie

Postata de sandra06 cu 10 ani in urma.

buna.
Am 21 de ani si sufar de anxietate si atacuri de panica de ceva vreme si desii fac terapie psihologica faptul ca mama mea ma abuzeaza fizic si psihic imi accentueaza starile de rau zilnice si simt ca toat ce fac pentru a scapa de aceste stari este in zadar.Datorita faptului ca nu de frica nu ies din casa am renuntat la facultate si ea nu suporta acesta idee si traiesc un chin zilnic din acesata cauza.Ma puteti ajuta cu un sfat?

Raspunsuri (1)

Onica Adriana

acum 10 ani

Buna,
Starile de anxietate, atacurile de panica in stare avansata, precum spui tu necesita tratament medicamentos. Si eu am suferit de atacuri de panica si fobii(chiar imi era frica sa plec din casa de frica ca voi pati ceva). eu urmez acum tratament cu xanax si venlafaxin+ stilnox pentru somn. Psihoterapia te ajuta intradevar dar trebuiesc deblocati centrii fricii. Iar nu il ultimul rand, schimba mediul daca ai posibilitatea. Iti doresc multa sanatate