voi l-ati ierta?

Psihologia cuplului

Postata de chempeople cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Am citit postarile de mai de sus si vreau sa spun urmatorul lucru: daca sotul s-a purtat urat odata si ati acceptat, o va face din nou...................eu am indurat 5 ani de zile de chin, am si un copil mic: si acum imi zice cand are el chef"du-te in p*** mea de aici", si ca nu are ce vorbi cu mine, ca sunt prea p***a pentru el, si ca vorbeste doar cu surorile lui ca cu ele "are ce vorbi".M-a si lovit, si de cate ori ii zic sa divortam , nu vrea. Ma chinui, ma topesc ca o lumanare, dar copilul nostru zice zilnic ca vrea sa stea cu ambii parinti. Mi-a distrus orice urma de demnitate, si de cate ori il vad ca incearca 2 zile sa se poarte frumos, stiu ca urmeaza iar injurii, jigniri, si....comportament urat.Prima oara am zis ca o sa se schimbe.Se schimba 2 zile si iar se repeta scenariul. Acum.... am inima impietrita.......numai pot sa il iert.cat as incerca imi amintesc de toate si numai pot sa trec peste.......sa ma ierte Dzeu, dar atat pot eu cu puterea mea de om.................Voi l-ati ierta?

Raspunsuri (1)

lory79

acum 12 ani

buna c-am asa ceva sunt si eu cu sotul meu dar al meu cand e baut imi zice si tipa la fete...(am doua fetite).si ma enerveaza imi zice ca nu mai bea si la 2 zile iarasi .acum incerc sa nu-l bag in seama ptr.ca ma imbolnavesc eu.Cand e treaz tace malc....si zice da mami ....bine si tot cum vrea el face....este greu dar copii sunt la mijloc.ale mele mi-au spus sa plec ...dar unde?l-am pus sa se jure si nu vrea...si totusi imi zice ca ma iubeste.nu stiu nici eu ce sa mai cred...in fine.ai fost plecata ptr.cateva zile sa-l lasi singur sau cu copilul sa vada cum e?cat are copilul?tu cati ani ai?eu am fost plecata 1 luna in strainatate la parinti si ma suna ca nu poate fara mine, ca e greu ,cand m-am intors o luna a fost bine.nu mai ma cert cu el asa des dar de baut nu s-a lasat.....nu stiu daca ti-am dat un sfat dar daca esti tanara si ai un singur copil nu mai sta nu merita.....parintii tai stiu? astept rasp.succes.