Tulburare afectiva

Psihologia cuplului

Postata de agoroaei cu 15 ani in urma.

In urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu tulburare afectiva in urma unui consult psihiatric.Am 23 de ani si de la varsta de 2 ani am vitiligo, un motiv de depresii repetate, anxietate, probleme de integrare. Ceea ce ma ingrijoareaza este medicatia propusa si anume Cipralex pentru depresie, Spitomin pentru anxietate si Seroquel pentru "ideatie". Din informatiile pe care le detin Seroquelul s-ar prescrie numai in cazurile de schizofrenie. Este adevarat?

Raspunsuri (1)

Bogdan246

acum 15 ani

Buna Monica,chiar acum 4 zile am fost diagnosticata cu TULBURARE AFECTIVA dar inainte sa ajung la medic am luat xanax si m-am simtit minunat,dar ce mi-a dat medicul inca nu pot sa iau ptr ca cred ca am ramas insarcinata si vreau sa pastrez copilul ,mi-a dat medicamentul PLEXXA DE 25 MG cate o capsula pe zi ,daca vrei sa vb mai mult sau sa ne impartasim simptomele id-ul meu este [email protected] ,sanatate