Sotia fratelui actualului meu prieten este fosta lui femeie de ocazie

Psihologia cuplului

Postata de AntoanelaK cu 12 ani in urma.

Prietenul meu are un frate si femeia cu care este fratele lui a fost inainte a prietenului meu,dar numa asa de doua ori la o discoteca(si a mai multor baieti)..eu nu suport cand o vad..desii prietenul meu a scos`o pe ea si pe fratesau afara din casa lor parinteasca pt ca am zis catre el ca daca ea ii acolo nu merg..seara la 10 i`a scos......Ea tot incearca sa se int bine cu mine dar eu nu suport knd ma gandesc ca no a fost "taratura "lui..Fratele lui stie ca ea e genu asta de femeie usoara si stie ca a fost si a lu pr meu dar n`are treaba...Eu i`am spus si la parintii lui cine este ea si ce a facut ea..dar ei au zis ca a fost in trecutx( si ca tre sa ne intelegm pt ca asa`i frumos pt frati x(..Cu el n`am treaba ma iubeste enorm si face tot ce vreau eu nu vorbeste cu fratesau nici cu ea...dar eu am momente cand imi aduc aminte si ma ia dracii...x(

Raspunsuri (3)

Marina

acum 12 ani

Dar ce treaba ai tu cu iubita fratelui prietenului tau? Te pomenesti ca tu esti maica Tereza. Daca ei accepta situatia, tu esti cea mai putin indreptatita sa-ti spui parerea. Si-apoi, de unde stii ca va dura? Daca este o fata rea, cum spui, poate ca nu va dura mult relatia lor, si-atunci nu are rost sa te oftici. Cred ca orice om merita o a doua sansa, numai Dumnezeu ne judeca.

Sena

acum 12 ani

Are treaba pt ca a avut-o si prietenul ei. Penibil. Iti dai seama din ce categorie sociala fac parte.

Nirolf

acum 12 ani

Daca tu nu suporti asta, cauta-ti alt prieten. Ca voi doi nu va potriviti, si nu are rost sa pierdeti vremea impreuna si sa faceti totul sa devina insuportabil la un moment dat.