Simt ca ma insala dupa aproape 8 ani

Psihologia cuplului

Postata de sadman cu 9 ani in urma.

Buna.
Incerc sa imi rezum problema legata de relatia mea in cat mai putine cuvinte cu putinta.
Sunt intr-o relatie de aproximativ 8 ani de zile, amandoi ac***a varsta de 25 de ani, nu suntem casatoriti.
Sunt un om care indura foarte multe si ma feresc de multe ori sa imi expun problemele altor oameni, insa simt ca nu mai rezist.
De o buna perioada de ani simt ca relatia noastra nu mai este cum a fost.Toate lucrurile care ne legau, care ne placeau, chestii care le faceam impreuna, cu toate s-au racit.De o buna perioada de timp tot ceea ce face pentru mine o face doar din obligatia de a o face , doar rugata.
Trebuie sa ma rog de ea sa faca ceva de mancare, sa ma sarute, de facut dragoste nici nu se mai pune problema.Iar noaptea cand suntem impreuna in acelasi pat doarme cat mai departe de mine.
Credeti ca exista vreo sansa sa aiba pe altcineva?

Raspunsuri (3)

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

Draga Sadman,
Cred ca e nevoie sa identificati fiecare dintre voi nevoile si asteptarile pe care le aveti in cuplu.Ce inseamna pentru tine partenerul in cuplu? E posibil sa fie o comunicare deficitara.Puteti solicita o terapie de cuplu si impreuna veti gasi echilibrul dorit.
Cu drag,
Psih. Marina Lucica Balea

Zuleea

acum 9 ani

Incearca sa-i oferi tu afectiunea de care oricare femeie are nevoie, fii tu cel care modeleaza un moment frumos de tandrete fa-o sa-i placa . Si in caz de are pe cineva o sa vada ca si acasa are ce-i trebui. Sper sa fie doar o perioada mai statica a ei si daia sa priocede asa . Orce femeie are nevoie de tandrete de afectiune , magulite si da a le are in orce moment al Zilei i se trazneste sa ofere la randul ei . Incearca sa iesiti mai des undeva sa va plimbati nu stiu sa aveti momenta frumoase poate si in exterior. Sper sa iti fii fost de folos .

Zuleea

acum 9 ani

Poate a devenit o monotonie in cuplu si tu ca barbat trebui sa dai refresh;).