sex oral

Psihologia cuplului

Postata de AmurgPh cu 11 ani in urma.

Am 53 de ani, sunt o femeie necasatorita. De aprox 3 ani am cunoscut un barbat din alt oras, este tot necasatorit, ca si mine. Ne vedem in putinul timp liber, amandoi avem serviciu care ne solicita si copii. Este inteligent, stie sa se poarte cu mine si as zice ca tinem mult unul la altul. Sunt disperata pt ca el doreste sa fac sex oral iar eu nu simt asa ceva si refuz sa ma gandesc la asa ceva. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, daca trebuie sa renunt la aceasta relatie.

Raspunsuri (9)

Sigada

acum 11 ani

Niciodata, in nici o relatie, nu trebuie sa faceti lucruri pe care nu doriti sa le faceti. In acest caz, eu va recomand sa discutati deschis si sincer cu partenerul dvs si sa ii explicati ca nu sunteti sub nici o forma de acord cu sexl oral.

Daca partenerul va intelege atunci veti putea continua linistita aceasta relatie, insa daca vedeti ca nu intelege, ca va continua sa insiste, atunci cel mai bine este sa renuntati la acesta relatie, pentru ca inseamna ca partenerul dvs nu va respecta si nu are rost sa continuati realtia cu un om care nu va respecta.

Liviu

acum 11 ani

_______________________________________________

AmurgPh a scris : "... / Este inteligent, stie /.../ ca el doreste
sa
fac sex oral iar eu nu simt asa ceva si refuz sa ma gandesc
la asa ceva. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, daca
trebuie sa renunt la aceasta relatie."
______________________________________________

Eu cred ca ar fi preferabil sa incepeti cu inceputul, si anume
sa va reajustati mai intai credinta - care iata, tocmai s-a do-
vedit eronata - cum ca ar exista vreo relatie/corespondenta
intre nivelul de inteligenta si modalitatea de a face sex.
:)
( intrucat nu toti p***ai fac sex oral, iar cei ce il practica
- iata ca - nu sunt neaparat p***a.
:l

dana

acum 11 ani

Vorbeste cu el ... spune-i ce simti, ca n-ai mai facut-o niciodata, si roaga-l sa aiba rabdare cu tine. Apoi lasa timpul sa vorbeasa ... s-ar putea ca apropierea, increderea, dragostea ... te va determina sa faci lucruri pe care acum le crezi imposibile. Dar nu-ti impune nimic ... TU esti principalul.

costel

acum 11 ani

Te incearca si dupa ce accepti "te lasa"pentru a cauta alta mai serioasa ; poate o sotie!?

costel

acum 11 ani

Barbatul te incearca; si dupa ce accepti, tu pleci , iar el va cauta "alta" pana cand va gasi una care sa-l palp***asca si cu care se va casatori.

Liviu

acum 11 ani

______________________________

AmurgPh a scris: ".../ De aprox 3 ani
am cunoscut un barbat /..."
_________________

Cred ca factorul TIMP ( -> 3 ani ) are
aici un rol important; deloc de neglijat
_____________________________

AmurgPh a scris: ".../ Sunt disperata
pt
ca el doreste sa /..."
____________

Deci, dupa 3 ani, el stie foarte bine
ce isi doreste. Insa mi-ar placea sa
intreb daca nu cumva TU esti total-
mente responsabila ca - dupa 3 ani
- ai ajuns sa te simti disperata pt ca
inca nu stii ce iti doresti cu adevarat
:l

P.S.:

acum 11 ani

__________________________________

In fata unui barbat , femeia-obiect isi spune:
"Ce vrea acest barbat de la mine?"

In fata unui barbat, femeia-subiect isi spune:
"Ce vreau EU cu acest barbat?"
_________________________________

SALVAREA sta in increderea in dorinta

- TU ce iti doresti, cu adevarat, acum? -

si in a profita de ceea ce este la
indemana.

Liviu

acum 11 ani

__________________________________

AmurgPh a scris: ".../ refuz sa ma gandesc
la asa ceva /..."
___________________________

Gandul este totusi diferit de fapta
.
Dar daca vreti sa fiti perfecti, nu
va veti asuma niciodata riscul
pt nimic
- nici macar pt a reflecta -
si
nu veti fi niciodata satisfacuti.
:l

P.S.:

acum 11 ani

_________________________________

AmurgPh a scris: ".../ Sunt disperata pt ca
/.../
eu nu simt asa /..."
________________________________

Pt. mai multe informatii vezi si: //sfatulmedicului.ro/comunitate/sex-si-erotism/orgasm-multiplu-la-barbati_42864