satul meu

Psihologia cuplului

Postata de an_ka_pri cu 14 ani in urma.

satul meu cauta pretexte tot timpul cand vine vorba sa facem sex.facem sex o data pe luna sau chiar mai rar..si el nu are tot timpul orgasm..e nornal?sau ma inseala si nu vrea sa-si iroseasca energia cu mine?

Raspunsuri (7)

rianara

acum 14 ani

Trebuie sa discuti cu el ,sa insisti ,daca nu vrea sa discute ,poate are o problema de alta natura ,fi calma si iti vei da seama singura ce se intampla de fapt.succes.

sah

acum 14 ani

*Iniţiază o discuţie cu soţul.Doar într-o discuţie poţi afla cum vede el problema şi care sunt cauzele din perspectiva lui. Dar, fii foarte atentă ca să duci această discuţie înţelept, cu apreciere şi fără să critici. Spune care este valoarea lui în ochii tăi şi ce înseamnă pentru tine relaţia pe care o aveţi, cu sau fără unirea fizică.

*Ascultă ce spune ,nu te grăbi să te plângi sau să condamni, sau să te prezinţi ca şi victimă, ci ascultă atent ce îţi va spune soţul. Numai aşa vei putea înţelege care sunt adevăratele probleme care au intervenit.

*Nu te grăbi să faci concluzii, s-ar putea să auzi ceva care să te sperie, cum ar fi o afectiune care a intervenit, etc.

*Vorbeşte-i despre nevoia ta, se va simţi apreciat ca şi bărbat, pentru că este dorit de tine.

*Fii gata să mergeţi la medic,dacă a intervenit o problemă de sănătate şi de aici se trage pasivitatea lui în relaţia fizică.

rocsy06

acum 14 ani

Sincer,eu cred ca daca intr-o relatie unul dintre parteneri refuza sa faca sex o saptamana sau mai mult fara a avea probleme medicale ,tunci cu siguranta te inseala, asa cum au zis si fetele nu trage concluzii pripite incearca sa discuti cu el si sa-i spui ceea ce te deanjeaza. te pup

vio 123

acum 14 ani

citi ani de casnicie aveti si daca va certati des ,dimensiunile corporale conteaza si ele, starea financiara,starea psihologica si sa stii ca discutia duce in prop. de 99 la suta la cearta asa ca dupa parerea mea ar fi mai bine sa ai urmaresti miscarile, la ce ora pleaca ,la ce ora vine daca-i place mincarea ,daca mieoase a parfum discret etc. fi si tu un pic mai isteata si-ti vei da seama. eu nu te pup, te salut

an_ka_pri

acum 14 ani

suntem casatorti de 5 ani si aven si o fetita de 4 ani...de certat nu pre ne certam decat din lucruri marunte ...sincer nu stiu daca ma inseala nu intarzie niciodata acasa si cand e la servici vb la tel si de 5-6 ori pe zi...am incercat sa vb cu el dar nu vrea zice ca nu e nici o problema si in acea seara cand am descis discutia am facut sex si mia zis"vezi nu e nici o prablema"

ccosti69

acum 14 ani

se spune ca primii 5 ani de casnicie sunt anii de foc.Daca dupa primii 5 ani de casnicie ati reusit sa ramaneti stabili inseamna ca va dura casnicia voastra.Despre sex ,nu pot sa iti spun decat ca depinde in mare masura de tine sa il faci sa isi doreasca sa faca sex cu tine.In cuplu consider ca nu trebuie sa existe nici o bariera,sa fiti in primul rand iubitori unul cu altul,sa puteti discuta orice iar sexul sa fie fara limite.Sexul nu se rezuma doar la contactul fizic sau o necesitate,trebuie sa iti doresti sa faci sex,sa ai aprinsa flacara aprinsa si atunci cand te atingi.Iti spun asta din experienta mea de 16 de casnicie in care imi iubesc sotia ca in prima zi.Deci depinde de tine in proportia cea mai mare.Sanatate si sa auzim de bine.

Armand158103

acum 14 ani

Eu nu vad cum poti face sex cu "satul" .... Nu sunt prea multe persoane implicate totusi ... ?? E vorba de un sat intreg ....

Daca e vorba de barbatul tau, cred ca se pune problema sa faceti dragoste, nu sex, ca nu o faci pe bani doar .... Cred ca daca ati merge impreuna la un specialist problemele se vor rezolva. Are libidoul mai scazut, asta e tot. Nu este insa o cauza pierduta.

Succes.