Sa ma despart de el?

Psihologia cuplului

Postata de Paula1991 cu 8 ani in urma.

Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani jumatate si m-am atasat de el.Dar nu cred ca e vorba de iubire din partea mea.Nu simt ca ma atrage de la inceputul relatiei.In rest ne intelegem bine.E protector,iubaret,imi face tot pe plac.Eu am 24 ani,el are 29.De multe ori ma gandeam sa ma despart de el dar nu am putut.Nu stiu cume mai bine pentru mine.Sa raman cu el sau sa ma despart?El nu mai vrea sa astepte,vrea sa ma ceara.Eu cand ma gandesc la asta incep sa ma stresez si sa ma agit!Va rog sa imi dati un sfat!!Multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Daniela Dumitru

acum 8 ani

Buna ziua,

Pate ar fi bine sa intelegi ce nevoi ai tu pentru a putea lua o decizie. Daca doresti, imi poti scrie pe adresa [email protected].