oare ce as putea sa fac

Psihologia cuplului

Postata de anutapetrovai cu 10 ani in urma.

dupa o relatie de 2 ani, care s-a destramat foarte urat, in sensul ca el mai avea in paralel inca o relatie,iar eu am aflat prea tarziu, am incercat dupa o perioada de o jumatate de an sa am iar o relatie, actualul prieten e mai mic decat mine cu 2 ani, noi fiind impreuna de 2 luni de zile, imi zice intr o discutie ca daca e sa tin la cineva, sa tin la acel acineva nu la el....iar lucrul asta ma pune pe ganduri, am tot feluri de idei, sau mai bine frici,

Raspunsuri (7)

monica_eu

acum 10 ani

adica sa iti vezi de drum... mda... pai eu zic ca ar tb sa il asculti!

anutapetrovai

acum 10 ani

nu ....ideea ca pleaca cu bursa si eu am aflat abia atunci, ca nu mi a spus ca vrea si nici nu stia daca o sa ii aprobe

Psih. Diana Dinca

acum 10 ani

Inteleg ca ai iesit usor derutata si cu probleme de incredere din fosta relatie si poate ca rezolvarea situatiei in cazul tau o poate aduce o exprimare mai clara din partea ta a emotiilor, gandurilor, dorintelor si asteptarilor pe care le ai vis-a-vis de partenerul tau .

Mult succes!

anutapetrovai

acum 10 ani

da asa este, mi e foarte greu sa imi exprim sentimentele, emotiile sunt vizibile, ba chiar si sentimentele se pot deduce....

Ionut

acum 10 ani

problema aici e la el , nu la tine !!!!!!! ai o persoana mai mica si mai putin matura decat tine ?! la ce te astepti? cauta pe altcineva mai interesant , e clar ca dupa 2 luni daca nu te-a facut sa tii la el nu este pentru tine !!! oamenii se despart tot timpu ! keep looking for the right men !
sa dai cu biciul in acelasi cal batran sa traga caruta , nu vei face decat sa obosesti , tot cu aceasi viteza te deplasezi! ia-ti alt cal , sau dak te plictisesti prea tare . ia-ti 2;)

anutapetrovai

acum 10 ani

offf..uite i am facut o surpriza si acum cu o zi inainte de ziua indragostilor i am pregatit un tort cu lumanari si mai ales ca timp de 3 luni nu ne vedem, m-am gandit ca e ceva frumos....dar spre surprinderea mea, el a reactionat foarte ciudat, ii venea sa se ridice si sa plece, mi a zis sa numai fac nicodata chestii din astea

anutapetrovai

acum 10 ani

e normal sa aiba reactii din astea?....cum ar fi trebuit eu sa reactionez?