NU MAI REZIST

Psihologia cuplului

Postata de SCUMPIK4414 cu 9 ani in urma.

AM OBOSIT SA TOT LUPT...NU MAI POT...SA LUPT PT CEVA CE NU VOI MAI AVEA NICIODATA,SUNT EXTENUATA...VA MULTUMESC PT SFATURI!

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

Inseamna ca nu lupti SUFICIENT.Daca tu zici ca lupti suficient, asta e doar parerea ta, trebuie sa fi tare in tot ceea ce vrei, iar daca nu poti inseamna ca trebuie sa mai inveti niste lucruri despre viata, cum ar fi faptul ca daca te vaieti si renunti, o sa te afunzi si mai mult in depresie, iar problemele nu se vor rezolva niciodata.Daca esti tare si rezisti, o sa rezolvi tot e se poate rezolva, trebuie SA VREI sa fi asa, si sa inveti cum sa faci asta.

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

Buna seara.
Poti sa fii putin mai clara? Pentru ce lupti pana la extenuare, daca tot spui ca e vorba de ceva ce nu vei mai avea niciodata? Unele lucruri sau persoane vin si pleaca din viata noastra.Lupta pentru tine daca e nevoie, sau discuta cu un psihoterapeut care sa te insoteasca pe drumul catre cea mai buna solutie pentru tine. Cum ti se pare?
Cu drag,
Psihoterapeut,
Marina-lucica Balea