Mare dilema in relatie..

Psihologia cuplului

Postata de catalinsimion31 cu 11 ani in urma.

Sunt intr-o relatie de 6 luni cu prietena mea...insa acuma 4 luni un eveniment mi-a tulburat linistea interioara..primele 2 luni de relatie nu au fost serioase..eu am inselato pe ea si ea pe mine.Insa cel mai rau m-a afectat momentul in care eram certat cu ea si ea avea sa iasa in alt club decat mine intr-o vineri seara . Mi-a zis ca ma asteapta acolo ca ma iubeste si ca nu iti doreste pe nimeni alticineva inafara de mine..in acea seara dupa ce am stat cu prietenii mei la bere am plecat cu unul dintre ei in acel club acolo am avut surpriza sa o gasesc pe "iubita" mea sarutandu-se cu altul....moment in care razbunarea barbateasca a intrat in cale..si am inselato si eu dupa aceea ea stiind de asta..au trecut 4 luni si inca nu am reusit sa trec peste momentul in care i-am vazut pe ei doi sarutandu-se in fata mea.nu stiu daca sa am incredere in vorbele ei sau nu. Orice sfar este foarte bine primit!!! imi cer scuze pentru greselile de ortografie(daca exista) sunt foarte obosit

Raspunsuri (7)

Carmen

acum 11 ani

Te amagesti cu gandul ca e prietena ta. Atata vreme cat si unul si altul face ce-i place, nu te astepta la fidelitate. Daca vrei o relatie de calitate, pune capat sirului de inselari si alege-ti persoana potrivita.

catalinsimion31

acum 11 ani

Asa am facut.Ne-am promis acuma 4 luni ca nu o sa mai fie asa.Si nu a mai fost .Petrecem foarte mult timp imreuna.Insa nu pot trece peste momentul cand am prins.o in fapt..

lilit

acum 11 ani

Sfatul meu este sa va vedeti fiecare de viata voastra,fii realist...aceasta nu este o relatie...O prietenie se bazeaza pe respect reciproc,asta in primul rand...Asta nu este iubire,sunt jocuri copilaresti...termina cu aceasta fata si asteapta adevarata dragoste...cand ai sa o vezi trecand pe strada si ai sa simti fluturi in stomac,o sa stii ca ea este....Succes

catalinsimion31

acum 11 ani

Acelas lucru care l-am zis si mai sus il zic si aici.Noi de 4 luni ne-am promis ca nu mai facem asa ceva.Si intradevar nu am facut petrecem prea mult impreuna ca macar sa avem timp sa facem ceva..problema este ca eu sunt singurul care a prinso pe ea cu cineva (vizual) si imi e foarte greu sa trec peste momentul ala.aia este problema mea.

AdrianAnton25

acum 11 ani

ai trecut peste momentul ala acum 4 luni,mergi mai departe

Carmen

acum 10 ani

Daca ti-e atat de greu, de ce-ti faci zile fripte? Pune punct si ia-o de la capat cu altcineva. Daca nici asa nu vrei, linisteste-te si controleaza-ti orgoliul. Atata timp cat si tu te distrai in acea perioada, n-aveai dreptul sa emiti pretentii fata de asa-zisa ta prietena. Ai vazut-o sarutandu-se cu altul, si tu faceai altele si mai si. Ca sa nu mai zic ca ati inceput gresit, curvind, si continuati din ce in ce. Asta n-o sa va aduca linistea, dimpotriva. Spovediti-va si voi la o biserica zilele astea ca sa puneti capat sirului de frustrari, angoase si orgolii.

AdrianAnton25

acum 10 ani

sau incearca swing,daca tot va place viata ;)