Mai avem macar o sansa?

Psihologia cuplului

Postata de lucialu cu 10 ani in urma.

sa va impartasesc pe scurt relatia mea.in 2009 l-am cunoscut.ne -am placut la prima vedere.fiind din orase diferite am avut o perioada de vreo 2 ani la distanta.dupa un timp ne-am despartit, timp de 8 luni, perioada in care am avut amandoi alti parteneri.dupa aceste 8 luni ,intamplator am reluat relatia .el fiind plecat in afganistan mi-a propus sa ma mut in orasul sau.zis si facut.mi-am lasat tot si am plecat cu speranta ca o sa imi formez o familie alaturi de el.au trecut doi ani minunati.insa in ultimul timp(de la inceputul acestui an) au aparut fel si fel de probleme(bani,lipsa comunicarii,reprosuri etc) zilele trecute mi-a spus ca e mai bine sa plec.nu pare sa regrete nici macar pentru o secunda decizia luat..nu e genul care sa isi arate sentimentele..o sa plec, ii respect decizia dar ma intreb oare mai avem o sansa de impacare,oare as putea sa il conving ca sunt asa cum eram inainte? amandoi ne-am schimbat,amandoi am gresit.am reusit sa vb,si afirma cu tarie ca nu vrea sa mearga mai departe pt ca nu este sigur pe mine,pt ca toate astea sunt din cauza ca nu sunt ambitioasa(mi-a spus sa ma las de fumat ,si am continuat sa fumez pe ascuns, mi a sp sa slabesc si nu am facut-o si altele) ,si da sunt o fire delasatoare,dar asta nu inseamna ca nu vrea sa lupt ,am nevoie de un impuls.si la toate astea bineinteles ca dupa ce anumiti "prieteni" au auzit vestea toti au inceput sa ii spuna fel si fel.cum sa trec peste?il iubesc,si vreau sa reiau relatia,sunt sigura ca pot.va rog sa ma ajutati!!

Raspunsuri (2)

Liviu

acum 10 ani

:) Cica : Intelepciunea
este adesea capaci-
tatea de A ACCEPTA
ceea ce nu se poate
schimba.

Renuntarea este ca-
pacitatea de
a abandona astep-
tarile imposibile.
l _______________
v
Renunta si vei fi mai
libera.
_______________

E greu sa accepti
ca
nu te nasti femeie
sau
barbat, ci ca devii
:l
Insa ceea ce este
greu nu-ti face ne-
aparat rau.
. _____________
l [ Scopul relatiilor ] . ______
v /____________/ /

http://www.youtube.com/watch?v=lnCVeY42jYQ
_____________
- Invata sa ( mai /____
si) cazi..
l
v
.. Cand pierdeti,
nu
uitati si lectia.

Succes!..

;)

slampata

acum 10 ani

Impulsul de care spui tu ca ai nevoie ar putea fi dragostea ta pentru el. Fumatul si kg in plus nu sunt nici sanatoase nici estetice.
Daca reusesti sa rezolvi acestea, iti creste stima de sine, devii mai independenta si poate chiar surprinsa de insistentele lui.