Ma cert mereu cu sotia de 8ani ?

Psihologia cuplului

Postata de Utilizator11570394173 cu 4 ani in urma.

Si as vrea un sfat am 8ani de zile de cand este ceva Care la un moment dat te epuizezi si nu anteleg avem un copil lucram ampreuna an spania as vrea sa renunt dar mie greu nu pot face pasul

Raspunsuri (1)

Utilizator11576799250

acum 4 ani

Ați spus-o dumneavoastră, lucrați împreună. Poate aveți nevoie de mai mult spațiu fiecare pe cont propriu?
Toți au cearta in familie, mulți doar ascund asta, însă acesta este adevărul.
Mai mult sau mai puțin in orice relație apar certuri după câțiva ani împreuna. Credeți ca dacă divorțați și vă refaceți viața cu altă femeie, mai târziu nu vor apărea iar?
Problema vine de la ambii, încercați să ascultați și ce spune femeia, nu doar sa ignorați. Sunt și eu căsătorită și deseori observ că soțul aude dar nu ascultă ce am de spus. De multe ori căutam răspunsuri, soluția fiind chiar in fața dumneavoastră.

Până la urma e ușor să termini totul dar mult mai greu sa menții ce ai clădit în acești ani, imaginativă ca sunt mulți oameni singuri care vă invidiază ca aveți familie și ar vrea și ei, iar dumneavoastră vă gândiți sa dați cu piciorul.
La nimeni nu e ușor.