jigniri din partea sotiei

Psihologia cuplului

Postata de andreiand cu 10 ani in urma.

Ce poti face cand sotia te jigneste... injura aproape zilnic? Bataie sau Divort?

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai pe ce motive face asta?Daca are motive sau e ea mai nervoasa de fel singura solutie ramane sa discutati si daca nu merge puteti merge la un psiholog impreuna, bineinteles daca si ea vrea.Daca nu vrea sa faca nimic ca sa se schimbe singura solutie ramane divortul pentru ca, cu bataia nu rezolvi nimic, sau ma rog rezolvi pe moment, dar pe termen lung nu duce la nimic bun.Plus ca te poate da pe mana politiei pt violenta fizica, deci nu e indicat DELOC.Deci ia-o mai intai cu vorba buna, apoi daca ea vrea mergeti la psiholog de cuplu, sau sa mearga numai ea daca ea e cea numai cu probleme, si daca nu merge nici asta atunci DIVORTUL.Dar nu te gandi ca scapi asa usor de divort, poate dura luni de zile asa ca oricum nu rezolvi nimic pe moment.Mai asteapta si alte sfaturi.Mult succes!

antoneta142936

acum 10 ani

Divort, divort, divort ... si repede pana nu apare si un copil care va trebui sa indure toate astea !!!