Infidelitatea soțului

Psihologia cuplului

Postata de Utilizator11727979686 cu 16 ore in urma.

Am o întrebare și va rog sa ma ajutați îs ipreuna cu sotul.meu de 10 an

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 16 ore

Buna ziua,

Raspunsul depinde foarte mult de ce anume doriti sa intrebati despre "infidelitatea sotului".

Daca aveti suspiciuni, cel mai bine ar fi sa comunicati deschis cu el despre preocuparile dvs. Daca ati descoperit deja o infidelitate, ati putea avea nevoie de consiliere pentru a va ajuta sa clarificati sentimentele si sa decideti cum doriti sa procedati.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Psihologia-cuplului/infidelitatea-in-cuplu-semne-sugestive_65
sfatulmedicului.ro/Psihologia-cuplului/efecte-psihologice-pe-termen-scurt-si-lung-ale-infidelitatii_19329
sfatulmedicului.ro/Psihologia-cuplului/fidelitatea-infidelitatea-sexuala_85