infidelitate

Psihologia cuplului

Postata de MONICA67124887 cu 15 ani in urma.

sunt casatorita de 12 ani,o casatorie de vis.Am aflat ca sotul meu are o relatie de cinci luni cu altcineva.Aceasta persoana e un barbat,am fost socata.relatia lor s-a intrerupt cand am aflat eu.Am nevoie de parerea unui specilist.Momentan suntem tot impreuna dar nu stiu ce sa fac,sunt complet dezorientata

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Imi pare rau sa aud asa ceva, dar daca tu iti iubesti sotul si el te iubeste, totusi incearca sa mergi la psihoterapie si consiliere si poate va fi mai bine pentru voi. Eu iti doresc succes.

andrei178

acum 15 ani

Numai consiliati de un psihoterapeut veti sti sa va clarificati sentimentele, dorintele sexuale, resursele pe care le aveti pentru a forma un cuplu si in continuare. Altfel, vei continua sa fii nedumerita, ranita, debusolata, iar sotul cu un sentiment de vinovatie permanent. De altfel, promisiunile in ceea ce priveste viitorul, facute chiar cu toata sinceritatea, nu-si au rostul atata timp cat amandoi nu aveti o imagine reala despre voi insiva separat si impreuna. Cu alte cuvinte, el poate sa doreasca sa ramaneti impreuna, dar daca isi neaga aceasta orientare nu va fi nici el, nici tu fericiti. Fii calma si pretinde aceasta clarificare facuta de un profesionist si, mai ales, nu-l umili in public...Sanatate deplina!