Cum sa fac?

Psihologia cuplului

Postata de SamuAndreia cu 11 ani in urma.

Anul trecut am fost cu un baiat 3 luni..a decis sa ne despartim desi eu nu eram de acord.Am realizat apoi ca e primul baiat pe care il iubesc si nu vreau sa renunt asa de usor la noi.Am inceput pt prima data sa ma umilesc si sa fiu o disperata.In cele din urma anul acesta ne-am impacat dar dupa o luna iarasi s-a despartit de mine.Eu inca imi doresc sa fiu cu el si as face orice pt a il readuce in viata mea dar nu stiu cum sa procedez.Am incercat orice mi-a trecut prin minte de a ma umili,a ma schimba,a promite,a-l face gelos...iar lui nu ii mai pasa de mine...am ramas doar amici!

Raspunsuri (4)

ala bala

acum 11 ani

Las-o moarta si vezi-ti de treaba ta. Nu poti avea iubire cu forta! Sa fiu in locul lui, cu atat mai mult nu mi-ai trebui, dupa ce te-ai umilit asa cum sustii.

Grisham

acum 11 ani

Da, ai mai multa incredere in tine, lasa lucrurile sa se deruleze firesc, nu iti fie teama ca pierzi, pentru ca umilindu-te pierzi intr-un fel foarte penibil.
Cred ca tu ai farmecul tau personal, de care cineva se va simti atras irezistibil.
Fii tu insati !
De vreme ce ai constientizat ca te-ai umilit, ai inteles ca nu a fost ok.
Tu stii ca poti sa iubesti pe cineva si sa ii lasi libertatea de a alege chiar sa plece?
Poate daca nu s-ar simti constrins, ar veni el spre tine.

yuri boyka

acum 9 ani

pt samuandreia.stiu pe cineva care te poate ajuta.asta e mailu meu [email protected] imi scrii ca sa te ajut

luminita270

acum 9 ani

Draga yuri boyka,am vazut multe anunturi identice cu cel postat mai sus.Te-as intreba,de ce nu dai mai multe detalii?Ai comentat ,intr-un anunt,ca persoana respectiva,daca se simte cu probleme,poate apela la tine,ca stii pe cineva care descanta.Oameni buni,treziti-va la realitate!Nu puteti posta asemenea tampenii !