Ce pot face pentru a salva relatia?

Psihologia cuplului

Postata de simion90 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Sunt impreuna cu o fata de 2 luni; relatia noastra este la distanta temporar: tari diferite. A inceput intr-o vacanta aceasta vara unde ne-am cunoscut si indragostit pe loc. A fost dragoste la prima vedere.
De cand ne-am cunoscut, amandoi ne iubim foarte mult si facem tot posibilul sa ne vizitam cat mai des.
Acum 2 saptamani a fost la aniversarea sefului ei, unde a fost drogata molestata si cred ca violata. Am observat aceste traume ince de la inceput in timp ce vorbeam cu ea la telefon, dar a incerca sa imi ascunda.
Acum cateva zile cand am fost la ea sa o vizitez si sa vad ce sa intampla cu ea. Ajungand la ea am constatat o raceala si o respingere, era o alta persoana, nu mai era aceiasi. A doua zi am intrebato ce se intampla cu ea, deoarece avea cosmaruri si mi-a recunoscut, dar facand o criza foarte urata ferinduse si sperinduse de mine. Recunoscandumi ce s-a intampla, mi-a spus ca nu ma mai vede ca inainte, si ca si-a schimbat imaginea legata de baieti, si ca vrea sa stea singura si sa nu se mai gandeasca la nimeni. Am vorbit si cu familia ei si mi-au spus la fel ca este rece si cu ei (despre acesta stim doar noi, nu a mai spus la nimeni). La psiholog nu a vrut sa mearga, cand i-am zis.
In ultima zi inainte de a pleca de la ea m-a imbratisat puternic si plans f mult, si am citit ca ea ma iubeste si ca ma vrea.

Nu stiu ce sa inteleg, nu stiu ce sa fac, o iubesc si sunt intr-o situatie critica!

Raspunsuri (2)

buna

acum 10 ani

Urmarile la astfel de traume se pot vindeca cu ajutorul numai la 2 granule dintr-un remediu homeopat potrivit. Dauna e al suflet si remediul homeopat acolo actioneaza. Scrie-mi un email pe yahoo la za-ne-bu-ne (elimina insa linutele din nume).

Lia

acum 10 ani

Cel mai prost ma simt nu atunci cind cineva m-a ranit, ci atunci cind eu am ranit pe cineva, pentru ca cel mai greu este sa te mustre propria constiinta decit cineva, altcineva.
Ce oare se intimpla in constiinta acelora care au facut ce ai scris? Cum se pot uita la mamele, surorile, fiicele lor? Cum? Ce fel de firma, ce fel de sef este acela unde la ziua lui …
Ea cred ea ca are nevoie din parte ta de multa rabdare, compasiune, intelegere, sa stie ca esti acolo, dar sa astepti sa faca ea primul pas spre tine.