as avea nevoie de pshiolog

Psihologia cuplului

Postata de DUMITRU20156297 cu 9 ani in urma.

am prinso pe sotia mea cu alt barbat nu au facut dragoste sau sarutat si au vb foarte mult la telefon .Eu nu pot sa uit, ma mintit foarte mult ,aceasta relatie a durat numai in jur de 2 luni .De cand iam descoperit ia plange permanent si isi cere scuze ,nu stiu daca exista vreo modalitate de uita chestia asta .Daca trebuie sa merg la pshiolog ar fii bine sa mergem impreuna? mentionez ca la momentul acesta sotia mea il ureste pe acel tip din cauza ca el a zis ca nu este de vina .As vrea sa stiu daca exista medicamente pentru calmare in aceasta chestie .Santem casatoriti de 15 ani nu am inselato pe sotia mea nici ia pe mine sant suta la suta convins Mentioneez ca permanent imi trec numai aceste ganduri in cap efectiv parca nu pot sa scap de ele

Raspunsuri (2)

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 9 ani

Inteleg ca va aflati intr-o situatie de criza si este dificil sa o depasiti singuri.
Fiecare are nevoie sa vorbeasca despre sentimentele pe care le are, despre dificultatile intampinate, Sotia traieste sentimente de rusine, teama si cauta sa fie inteleasa. Cu siguranta aveti nevoie si de o terapie de cuplu. Depinde cat de mult va doriti sa ramaneti impreuna.
Daca doriti, putem discuta intr-un cdru suportiv, confidential, pentru a sti cum sa scapati de gandurile care va macina si va impiedica sa aveti aceeasi relatie.

Psihoterapeut Marina-Lucica Balea

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 9 ani

Buna ziau,

Domnule Dumitru, in situatia in care va doriti sa depasiti conflictul conjugal si sa ramaneti impreuna, sedintele de consiliere psihologica de cuplu va pot ajuta semnificativ in acest demers.
Daca aveti intrebari puteti sa-mi scrieti sau sa cititi accesand link-urile:
http://www.psihoutil.ro/consilierea-cuplului/gelozie/
http://www.psihoutil.ro/consilierea-cuplului/conflicte/

Toate cele bune!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro