are pe cineva

Psihologia cuplului

Postata de mariiia cu 10 ani in urma.

buna ziua
suntem casatoriti de 17 ani ,avem 2 copii frumosi si cuminti-12 si 16 ani-.eram cea mai sigura femeie ca noua nu ni se poate intampla nimic pana anul acesta in februarie cand mi a zis ca vrea o pauza ca nu stie daca mai tine la mine.mi a zis ca nu pleaca nu ne lasa ,dar are nevoie de timp.mi a cazut cerul in cap ,nu mai stiu cum sa reactionez.am aflat ca are pe cineva ,nu stiu la ce nivel e relatia lor dar asa mi am explicat toate schimbarile ( haine ,pleca mereu la servici,toane,..)ce sa fac,s o caut sa vorbesc cu ea ,sunt la pamant-el incearca sa se comporte normal dar eu vad ca nu e asa cum era inainte
va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Fish

acum 10 ani

Din pacate in situatia asta nimeni nu cred ca-ti poate da un sfat pertinent. Poate are criza celor 40 ani...cel mai bine incearca sa comunici cu el, arata-i ca viata de cuplu si copiii aduc o fericire incomparabila cu o p***a de 20 ani.
Viata e trecatoare....zii sa se gandeasca ca la anumita varsta nu se mai poate uita inainte, in schimb trebuie sa se uite in spate...si poate vedea un trecut frumos...sau unul care sa-i provoace regrete.

Luces

acum 10 ani

poate s-a indragostit. Casatoria blocheaza iubirea?