Cum pot scapa de prurit?

Prurit

Postata de Lenuta b cu 2 ani in urma.

Mama a stat internata si in salon cu ea era o femeie care se scarpina. A dormit in patul acelei persoane 3 nopti. A venit acasa cu o mancarime de piele. Dupa 6 luni s a molipsit si fratele de acea mancarime dupa ce a dormit in parul mamei. Mentionez ca fratele este persoana cu handicap psihic.
Am fost la 3 medici dermatologi si toti au spus ca nu este scabie dar nici o p***ancidenta nu cred sa fie.
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/scabia-raia_1368

Lenuta b

acum 2 ani

Precizez ca am fost si nu este scabie
Mi s a spus ca mama are pruritul ori de la diabet ori de la ficat iar la frate cum ca ar avea pielea uscata
Dar la o diferenta de 6 luni mi se pare o p***ancidenta prea mare