puroi sub lucrare

Proteze

Postata de zelda cu 11 ani in urma.

buna ziua
in urma cu 6 luni mi s-a facut o lucrare protetica la dintii de jos.Dupa putin timp a inceput sa-mi iasa puroi pe sub lucrare.Medicul mi-a spus ca este o reactie a gingiei si mi-a dat antibiotic, dar problema nu s-a rezolvat.Dintii nu ma dor , uneori am senzatia ca ar fi moi, lucrarea nu se misca, folosesc ata dentara si apa de gura lacalut,dar fara nici un efect.Gingia nu este umflata, este rozie, dar puroi iese de fiecare data cand apas pe gingie.Va rog frumos un sfat. Multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Trebuie gasita cauza pt care apare puroi acolo, iar apoi, in functie de diagnostic, se poate hotari ce e de facut.

ana maria

acum 10 ani

buna ziua..as avea si eu o intrebare.am o lucrare dentara pusa de aproximativ 5 luni si de ceva timp am observat ca imi iese purio de sub lucrare?din ce cauza si ce as putea face?astept un raspuns.Multumesc

Mihaela

acum 8 ani

Zelda, spune-mi te rog ti-ai rezolvat problema intre timp? Intampin si eu acelasi neajuns. :(