Posibil asa ceva?

Proteze

Postata de membru332986 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Am 46 ani, mi-am facut proteza dentara de o saptamana, iar la mandibula in dreptul maselelor de minte pe ambele parti interior au iesit niste colturi ,,osoase,, si eu am presupus ca sunt colturi de masele ramase dupa extractie,(nu am radiografie) am fost la dentist, dar era aglomerat, iar tehnicianul dentar ,,m-a luat,, de pe hol, s-a uitat si mi-a zis ca sunt ,,oase,, de la maxilar. Sunt nelamurit... e posibil... ???!!!! MULTUMESC !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Protetica/indicatii-postextractionale-ce-facem-dupa-o-extractie_406