operatie de sold proteza?

Proteza de sold

Postata de ionelaS cu o luna in urma.

Buna ziua.trebuie sa imi pun proteza de sold la soldul stang.In copilarie am avut multiple operatii .La ultima operatie mi s-a rupt un surub care este lasat in picior.Am fost protezata la soldul drept de dr Dragosloveanu la Foisorul de Foc ,am fost la control si la soldul acesta a zi s ca nu ma poate opera deoarece nu opereaza clasic decat minim invaziv.
doresc sa stiu daca pot fi operata de dansul.
Multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Pentru a obtine cea mai clara si precisa informatie cu privire la posibilitatea unei operatii la Dr. Dragosloveanu, ar trebui sa va consultati direct cu el sau cu echipa sa medicala. Asa veti obtine raspunsuri personalizate si precise in ceea ce priveste situatia dvs. medicala.

In general, medicii care practica tehnici minim invazive pot prefera aceste metode pentru beneficiile lor in vederea recuperarii si potentialul lor de a reduce durerea si trauma asociata cu operatiile traditionale.

Cu toate acestea, decizia finala cu privire la fezabilitatea operatiei depinde de o serie de factori, inclusiv starea dvs. de sanatate generala, starea articulatiei soldului stang si evaluarea medicului specialist.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Daca doriti sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica pentru o a doua opinie, alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/artroplastia-de-sold_19436
sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/artroplastia-de-sold_20190

Va dorim multa sanatate!