Amorțeala genunchi ?

Proteza de sold

Postata de Daniela cu 2 ani in urma.

In urma unei operații de protezare a soldului suferită pe 1 Aprilie de tatăl meu,dupa 6 zile a revenit acasă,urmând recuperarea,dar din prea mult exces de zel,a făcut abuz de pungi de gheata pe tot piciorul,chiar si direct pe piele si mai ales in zona genunchiului. In urma acestui fapt,chiar si acum la 5 sapt.de la operație,genunchiul si toată zona de lângă el sunt amortite ca si cum nu ar fi trecut anestezia de la operație,iar când se scarpina sau se înțeapă cu ceva nu simte aproape nimic. De 2 sapt.sta cu piciorul afectat imobilizat in orteza,in urma unei căzături in genunchi. Va rog,dacă se poate,sa-mi dea cineva un sfat medical cum sa rezolvam aceasta amorțeala. Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.