Blocaj la genunchi ?

Proteza de genunchi

Postata de Gritcan Artur cu un an in urma.

Buna sunt Artur sunt sportiv prcatic fotbalu de 6 ani si nu inteleg dc mi se blocheaza genunchi cind fac presine asupat genunchiului si am facut si UZI si RMN si nu am nici o problema nu e rupt nimik si un medic mea spus ca am acumulat lichid in genunchi si de o luna nu fac sport si as vra sa stiu ce sa fac ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Daca investigatiile realizate nu au aratat nicio problema structurala, este posibil ca blocarea sa fie cauzata de o problema functionala sau de biomecanica.

Este important sa urmati instructiunile medicului si sa nu va grabiti sa va intoarceti la sport pana cand simptomele nu se amelioreaza complet. Daca este necesar, puteti solicita medicului o reevaluare a genunchiului.

Va recomandam sa va programati la un medic ortoped: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Artrita-reumatoida/cauzele-durerilor-de-genunchi-si-tratamentul-lor_15972
sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/leziunile-de-menisc-cauze-si-tratamente-eficiente_19221