Prostatita staphylococcus epithelium?

Prostatita

Postata de Utilizator21540997643 cu 5 ani in urma.

Bună,
Am făcut o cultură a secrețiilor prostatei, și am fost identificat bacteria trichomonas vaginalis și staphylococcus epithelium.
După un tratament cu antibiotice, cultura repetată arată doar staphylococcus epithelium, grad 2 ( aprox 10^4).
Medicul mi-a zis, că nu se recomandă nici un tratament în cazul dat. este adevărat?
Pot întreține relații sexuale neprotejate ? Încercăm să concepem și un copil cu soția, la ea nu a fost identificat nici o bacterie.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/infectia-cu-tricomonas-tricomonaza_1053