Ce poate inseamna asta?

Prostatita

Postata de Cimpoieru Răzvan cu o luna in urma.

Am urinat sperma
Ce vrea să însemne
Este pentru prima dată

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Din punct de vedere medical, situatia pe care o descrieti poate fi considerata un semnal de alarma. Aceasta situatie mai concreta poate indica prezenta unei infectii la nivelul sistemului reproducator sau urinar, precum prostatita sau o vena prostatica dilatata, sau poate fi rezultatul unei ejaculari retrograde, fenomen in care sperma este directionata in vezica urinara in loc sa iasa prin penis.

De asemenea, poate indica o conexiune anormala intre sistemul urinar si cel reproducator.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/prostatita-inflamatia-prostatei_593
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/tratamente-naturiste-pentru-afectiunile-prostatei-marirea-in-volum-a-pro_619
sfatulmedicului.ro/Infertilitate-masculina/ce-este-ejacularea-retrogradai_17342