De ce sunt inca umflate picioarele?

Profilaxie tromboza venoasa profunda

Postata de Utilizator11526450681 cu 5 ani in urma.

Bună ziua! Tatăl meu ia Pradaxa de cca 1an și 6 luni pentru tromboza profundă, dar in ultima vreme picioarele sunt extrem de umflate. Sunt perioade în care se mai dezumflă, dar f scurte. A încercat să poarte și ciorapi compresivi dar nu prea ii suporta. Dr spune că încă există un tromb ce nu s-a dizolvat. Trebuie schimbat tratamentul? Ce altceva se mai poate face? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/picioarele-umflate-cauze-si-remedii_7635