Ce alimentatie dar si medicamente imi recomandati la aciditate f crescuta si dureri de stomac?

Profilaxia ulcerului gastric

Postata de Utilizator21639819434 cu 2 ani in urma.

Am aciditate f crescuta in stomac si ma si doare. Am luat vreo 3 zile nexium de 40 mg si gaviscon sirop insa am vazut ca inca ma simteam rau. Am crescut doza de nexium la doua pastile de 40 pe zi. Vreo 3 zile m-a mai linistit insa azi a inceput din nou sa ma supere. Pana ajung la medic (acum e perioada sarbatorilor) am mare nevoie de un sfat. As prefera sfaturi in legatura cu alimentatie si suplimente naturale eficiente in astfel de probleme. Va multumesc mult. Astept raspuns cat puteti de repede.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/sfaturi-pentru-controlul-aciditatii-gastrice_9250