Unde pot face in Pitești repermeabilizare tubara mulțumesc ?

Proceduri medicale

Postata de BiancaF cu 3 luni in urma.

Bună ziua am trompele legate de 7 ani ,vârstă 29 se poate face in Pitești repermeabilizare tubara mulțumesc frumos

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

In Pitesti, puteti face repermeabilizare tubara la Spitalul de Obstetrica-Ginecologie Pitesti. Totusi, va recomandam sa luati legatura direct cu spitalul pentru a obtine o programare si pentru a afla mai multe detalii.

De asemenea, este posibil sa fie nevoie sa consultati mai intai un medic ginecolog, care sa va faca o evaluare a starii de sanatate si sa va recomande acest procedeu daca este necesar.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:
www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Infertilitate-feminina/inversarea-ligaturii-trompelor-uterine_9402
https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/legarea-trompelor-uterine-riscuri-si-beneficii_19004

BiancaF

acum 3 luni

Mulțumesc frumos pentru răspuns as mai avea o întrebare,inseminarea intrauterina se poate realiza și fără trompe ?

Utilizator11726230377

acum 2 saptamani

Buna da se poate dar doar prin vitro