Buna ziua un doctor neurolog recomandare?

Proceduri medicale

Postata de Ninel cu 5 luni in urma.

Nepoata mea a avut un accident auto ai dimineata zilei de 20.11.2023 si sa ales printe altered cu o forte grava lovitura la cap (creier) find in coma si in acest moment as dori sa stiu daca se poate face ceva (operatie) debrecen medici sunt rezervati in a da explication.Fata se afla la Spitalfields Floreasca din Capitala .astept rasping urgent myltumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

In cazul unei leziuni cerebrale grave, este important sa consultati un medic neurolog specializat in domeniu. Un neurolog poate evalua starea pacientului si poate recomanda tratamentul adecvat in functie de gravitatea leziunii si de necesitatile individuale ale pacientului.

In ceea ce priveste optiunea chirurgicala, aceasta poate fi evaluata si discutata cu medicul neurolog. Este posibil ca medicii sa fie rezervati in acordarea de explicatii in acest moment, deoarece evaluarile si deciziile medicale pot fi complexe si pot necesita timp pentru o analiza completa.

Este important sa discutati aceste preocupari cu medicul neurolog responsabil de cazul nepoatei dumneavoastra si sa obtineti o opinie completa si autorizata cu privire la ce poate fi facut in continuare pentru a-i ajuta recuperarea.

Recomandam sa contactati medicul pentru detalii suplimentare si sa va asigurati ca aveti toate informatiile necesare pentru a lua deciziile corecte pentru nepoata dumneavoastra.