Am nevoie de ajutor..Sunt baiat,am 19 ani,1.83 si 60 kg .. Ce medicamente sa iau ?

Proceduri medicale

Postata de Ionut IT cu 7 ani in urma.

Buna ziua. Am nevoie urgent de ajutor... nu mai pot trai asa.. Lumea te trateaza altfel cand esti slab. Toti te sfideaza si te trateaza diferit.. isi bat joc de tine si nu ai nici o putere..te ataca ca si cum nu ai fi om ca ei. Am incercat sa ma apuc de sala,nu am rezistat nici macar 1 luna din cauza celor din jur care m-au descurajat spunandu-mi ca daca nu iau suplimente nu am nici o sansa ba chiar o sa slabesc mai mult.. toti se uitau dubios la mine si aveau un zambet rau pe fata... In acea luna de sala m-am antrenat fara oprire zi de zi alaturi de un prieten care face de ani de zile. Am tras pana la epuizare in fiecare zi.Nu am pus nici un kg in plus. Va rog mult,am intrebat la mai multe farmacii de medicamente pentru ingrasat,fiecare spunandu-mi diferite medicamente.. nu stiu ce sa iau.. nu am o situatie financiara foarte buna dar daca stiti ceva care functioneaza cu adevarat spuneti-mi indiferent de pret. Va rog mult. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Magic Face

acum 7 ani

Trebuie sa te duci la doctor. In primul rand ai nevoie de analize de sange: TSH (hormonul stimulant al tiroidei) care influenteaza metabolismul. Hemoleucograma completa. Daca faci sport poate ca ar trebuii sa incerci L Arginina, un amino acid care creste performanta. ( Numai daca esti sanatos).