Vene incalecate

Prim ajutor

Postata de Catalin Constantin cu 10 ani in urma.

Buna dimineata. De la 5 sunt trezit cu o durere insuportabila de vene " incalecate " in zona gambei drepte - posterior. Aceasta durere am avut-o si acum 1 an de maxim 5 ori. Cateodata mi se intampla de 2 ori si asta numai noaptea. Dorm gresit? Acum durerea persista. Nu stiu ce e de facut asa ca apelez la sfatul dvs.
Toate cele bune! :)

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa va evaluati starea de sanatate printr-un consult la medicul internist. Descrierea este sugestiva pentru crampe musculare si trebuie investigata printr-un set de analize ( inclusiv calciu, ionograma, etc).

Utilizator11582934409

acum 4 ani

Același lucru l-am pățit și eu acum 4 nopți,când m-am trezit mi s-a pus un cârcel la gamba dreaptă,acum 2 nopți am pățit același lucru la gamba stânga în aceeași zonă numai că acum mi s-au încălecat și venele,am 35 de ani,știe cineva ce pot face?!