Paianjenul cu cruce

Prim ajutor Ateroscleroza arterelor renale

Postata de iuliana190 cu 15 ani in urma.

Locuiesc la parterul unui bloc si in fata apartamentului este multa verdeata , chiar si putina vie.De ceva vreme a aparut pe casa scarii ,iar azi chiar la mine in bucatarie niste paianjeni care pana acum nu i-am mai vazut.Am reusit sa-l prind si am intrat pe internet si seamana cu araneus diadematus(paianjan cu cruce).Sunt periculosi acesti paianjeni si daca da unde sa ma adresez pentru ca toti vacinii am tot dat cu spray pentru insecte dar ei tot apar.

Raspunsuri (5)

iuliana190

acum 15 ani

Locuiesc la parterul unui bloc si in fata apartamentului este multa verdeata , chiar si putina vie.De ceva vreme a aparut pe casa scarii ,iar azi chiar la mine in bucatarie niste paianjeni care pana acum nu i-am mai vazut.Am reusit sa-l prind si am intrat pe internet si seamana cu araneus diadematus(paianjan cu cruce).Sunt periculosi acesti paianjeni si daca da unde sa ma adresez pentru ca toti vacinii am tot dat cu spray pentru insecte dar ei tot apar.

Alice

acum 13 ani

daca un paianjen cu cruce te musca doar iti paralizeaza pentru putin timp locul unde te-a muscat.exista un fel de ceara care se cumpara de la farmacia veterinara cu care dai in locurile unde paianjenii stau se aseaza acolo si mor.

anonim

acum 13 ani

tu alice nu ai raspuns bine

adrian

acum 13 ani

as vrea sa vad unul pe calcurator

catalin

acum 13 ani

foarte bine ai raspuns alice si eu stiu ca ieste la farmaci antidot bravo esti tare