medicament

Prim ajutor

Postata de luminita8888 cu 12 ani in urma.

daca sunt sunt sub tratament prescris de cardiolog cu pricor de 80 mg si leridip de 20 mg,si mia scazut tensiunea la 9 ce trebuie sa fac?am 62 ani

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Numai medicul cardiolog,care va are in evidenta si tratament,va cunoaste patologia si evolutia bolii ; El poate sa ia hotarari asupra modificarilor sau nu a dozelor prescrise. . Este de datoria sa , sa va asculte . Orice interventie din afara ,in tratamentul instituit poate sa nu fie benefica pentru situatia d-voastra.