ma doare genunchiul ajutatima!

Prim ajutor

Postata de mariutza9 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Acum o luna mam lovit la picior intrun fier am dat cu rotula......ma durut cam 2 saptamani si dupa aia ma lasat .
Saptamana trecut mam lovit iarasi tot la rotula aia ........si acuma ma doare foarte tare .......ma doare in marginea rotulei in partea dreapta si simpt ca ma doare toata rotula inclusiv in interior..
Ce poate sa fie ce tratament sa iau sau cu ce sa ma dau..

Multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi util de purtat o orteza de genunchi mobila , un tratament antialgic, aplicatii locale de antiinflamator nonsteroidian .

bboyflavi

acum 10 ani

Salut..ma doare genunchiu...am fost miam facut o raza si mi sa spus ca as avea Gonartroza.mia prescris un tratament...dar nu cred ca au efect.deoarece nu imi trece..1 saptamana ma doare max 2 ma lasa vreo 2 3 luni max.si pe urma revine..as dori si eu va rog sami dati unsfat deoarece.sunt zile cand abia merg..va rog..