Ma curentez din orice

Prim ajutor

Postata de Virtuala cu 12 ani in urma.

Curentarea deja este un lucru normal in cazul meu,insa in ulttimele 2-3 luni mi s au intamplat niste lucruri ciudate:1.am deschis interfonul de jos doar apropiindu mi mana de el ;2.am activat de mai multe ori interfoane a diferitor familii(in sensul ca eu credeam ca cineva asculta prin interf din plictiseala,dar deja se intampla si la scari necunoscute); 3.de ccateva ori ma pregateam sa dau un tel iar tastele mele o luau razna fara sa le ating,se puntau cifrele de capul lor si ma uitam ca p***a pe ecranul telefonului si 4 intr o am oprit tot curentul din casa,sigurantele au sarit,le am pus la loc,un bec se arsesera si am hotarat sa l schimb,mi a explodat pana sa l insurubez si s a stricat si intrerupatorul din camera respectiva.asta ce o mai insemna?

Raspunsuri (3)

Energia nu circula bine prin tine

acum 12 ani

Incearca sa te "impamantezi" zilnic de mai multe ori.
Pui mana stanga si piciorul drept pe un calorifer sau ceva legat de pamant si lasi 6-7 minute, pe urma schimba partile. (mana dr. si piciorul stang).
Daca asta nu merge te poate ajuta un anumit remediu homeopat.

bura mihaela

acum 12 ani

Eu mai un pic si dau cu picioarele in masina, ma curenteaza mereu, mai rau, zilele astea oricine ma atinge se curenteaza, chiar si indirect, prin bani de hartie, etc, e tare deranjant

cika

acum 11 ani

Si eu ma curentez de o luna de toate usile care
le ating. E f. inervant. Eu cred ca e ceva pozitv pt. noi:
Cat de curand von produce curent singuri si nu va
mai trebui sa platim Energia electrica.