Lovitura cap urmată de amețeală durere și senzație de voma ?

Prim ajutor

Postata de Calin cu 3 luni in urma.

Servus
Povestea trafica incepe cu o lovitură de pat, in urma căreia pe moment a crescut un cucui. Am zis asta este se mai întâmplă.Problema este că după două săptămâni, seara mai ales începe o durere interioara acolo a fost lovitura și puține stări de amețeală
Acum a început și o stare de voma zilnica.
Nu sunt probleme cu memoria sau echilibru.

Urmează mâine să fac un Ct

Aveți idee la ce mă aștept?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrii, cum ar fi durerea persistenta la locul loviturii, ameteala si senzatia de voma, ar putea indica o posibila contuzie cerebrala sau chiar o concutie. Examenul prin CT pe care il vei face va fi extrem de util pentru a elucida situatia. Este important sa discuti cu medicul tau si sa-i oferi toate informatiile relevante, inclusiv durata de timp de la incident, precizarea simptomelor si orice alte aspecte pe care le consideri necesare.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Neuropatii/lovitura-la-cap-prim-ajutor-investigatii_19317