homeopatie

Prim ajutor

Postata de elena-maria155409 cu 13 ani in urma.

buna,dr,hemeopat trateaza dermatita atopica?

Raspunsuri (3)

ANALIS

acum 13 ani

buna..eu am avut mari probleme cu baietelul meu la nastere de la dermatita...a avut si atopica si seboreica,,,eram disperata si am incercat numeroase antibiotice(acum are praf sist imunitar)..si ma m hotarat sa merg la homeopat..in acelasi timp l am trecut pe lapte praf antialergic..am urmat tratamentul homeopat cam o luna...si nu am mai avut niciodata probleme..acum are 3 ani atunci avea 2 luni...iar in alea 2 luni fusesem internta pt asta asa era de urata alergia

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 13 ani

Buna ziua,

Homeopatia este o stiinta separata de medicina alopata si pt a o putea practica trebuie totusi sa ai cunostinte medicale pt a putea diferentia o boala grava de una cronica sa zicem.Ea se bazeaza pe ideea conform careia fiecare boala este provocata de absenta unui remediu din organismul uman.Trebuie sa stiti ca atit regina Angliei cit si intreaga casa regala se trateaza homeopat.Va urez succes si in acelasi timp sa nu ignorati medicina clasica.

elena-maria155409

acum 13 ani

va multumesc de raspuns