entorsa mana stanga

Prim ajutor

Postata de baxyHelp cu 8 ani in urma.

Buna ziua

Azi m-am jucat football (fiind eu in poarta) , netinand mana stanga incordata mi sa dat peste cap , si chiar in acel moment nu ma durea ,dar dupa 2-3 minute tot mai tare incepea sa ma doara mana !

Help !

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Poate sa fie o entorsa sau poate fi o fractura . Este indicat sa va prezentati in cel mai scurt timp la medic pentru o radiografie si tratamentul ce se impune (imobilizare cu atela sau aparat gipsat, antiinflamator) . Pana atunci aplicati comprese reci si nu mobilizati mana.

Utilizator11547128663

acum 5 ani

Bună,e o entorsă sau o fractură de mână! Nu trebuie să te sperii nu e neapărat grav trebuie să mergi la doctor să îți facă film și să ti-o puna in ghips!!