Durere puternica de cap cand incerc sa ma intind

Prim ajutor

Postata de valera84 cu 10 ani in urma.

buna ziua,

de trei zile numai reusesc sa adorm deaoarece atunci cand ma intind ma ia in maxim 2 minute o durere puternica de ureche de dintii de pe partea dreapta sus si jos, in jurul urechii si partea dreapta a capului.....
am incercat sa iau ketonal, aulin dar nimic nu functioneaza
mentionez ca durerea trece la 10 minute dupa ce ma ridic ....iar de dormit ce pot sa zic ...am reusit sa dorm o ora pe canapea neƮntins

help !!!!!

Raspunsuri (1)

buna

acum 10 ani

Scrie-mi un email pe yahoo la zanebu_ne (elimina insa liniuta). Poti dormi la fel de bine intr-un fotoliu in positia sezand. Asa somnul e mai sanatos si e necesar mai putin somn, insa asta necesita acomodare cateva saptamani. Este posibil sa ai un blocaj de sange care duce la umflare din cauza pozitiei sau o sinuzita, o infectie care in general se agraveaza in aceasta pozitie daca exista lichid, puroi, etc.
Ar trebui sa faci un control ORL.