diagnostic?

Prim ajutor

Postata de mioara70 cu 12 ani in urma.

baietelul meu vomita de ieri continuu tot ce papa azi noapte a facut febra 39,am fost la medic i am facut analizele dar abia maine iese rezultatul si nu mai am rabdare are doar 4 anisori diagnosticul....sda prin pierderi digestive gastroenterita acuta si pneumopatie acuta,mi a dat doar saruri si mancare de regim vomita tot cum ia 2 lingurite...ce pot sa i dac?multumesc

Raspunsuri (2)

ochi negri

acum 12 ani

Metoclopramid -picaturi.Ceai cu inghitituri mici si un antipiretic,neaparat sa nu faca convulsii.

Medic Epuran

acum 12 ani

Trebuie administrate multe lichide. Dacă nu suportă nici lichide va fi nevoie de administrare prin perfuzii