dermatita de contact

Prim ajutor

Postata de a.le.xa. cu 9 ani in urma.

buna,
Am o rugaminte cine imi poate spune ce sa ma iau pentru o dermatita de contact care mi-a aparut pe gat de ceva vreme, mi-a dat d-na doctor advantan milk si nimic e tot asa de zece zile ce sa mai iau m-ar ajuta niste injectii cu hidrocortizon ca sinecr nu mai supor mancarimea. Multumesc astept raspuns

Raspunsuri (3)

Gavrila Mioara

acum 9 ani

pentru dermatita iti recomand doua tratamente naturiste pe baza de zeolit:

- extern - Zeolit pudra dermatologica
- intern - Zeolit lichid imbunatatit cu dhq

Alina

acum 8 ani

incearca cu Dermovate unguent

Iulia Diana

acum 7 ani

Fetita mea, Cristina, de 4 anisori a avut o dermatita de care nu mai stiam cum sa scapam pana cand nasa ei i-a facut cadou o crema ce este folosita ca remediu pentru dermatie si psoriazis de la pure potions. Si e minunata crema. Chiar functioneaza.