COS SAU FURUNC ....SAU ALTCEVA?

Prim ajutor

Postata de Utilizator21546713757 cu 5 ani in urma.

Buna, va rog am nevoie de un sfat repede va rog.

De 2-3 zile sub barbie mi-a aparut ca un cos mic nu am bagat de seama dar azi dimineata cand m-am trezit sa inrosit si s-a facut mare si din experienta mea asta nu e cos 100% seamana mai degraba cu un furunc din ala. dar e mic si rosu

Chestia este ca m-am uitat pe net si nu e galbui-galben cum arata pe net e carnos si maricel. Se poate sa apara furunc in zona barbiei?! Si daca da ce sa fac. AM pus tinctura de iod ( rivanol ) si cu crema dinaia neagra ( ihtiol ) pentru ca doar astea le am acasa. Dar nu este punctul ala din mijloc galben sa se vada puroiul e mare si carnos si rosu tare. Daca nu este furunc ce ar putea fi va rog un sfat ca daca nu-mi trece pana maine sau sa se mai lase ma duc la medic.
Am uitat sa precizez ca abia deschid gura ..si cand mananc si cand vorbesc e chiar la zona barbiei in dreapta sub barba. simt ca e umflat dar nu e..simt asa ceva greoi acolo

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Foliculita-si-Furunculul/ai-un-furunculi-afla-ce-trebuie-sa-faci_16419