calculi

Prim ajutor

Postata de andronescumariana cu 13 ani in urma.

daca a pornit un calcul de la rinichiul stang cum putem sa-l eliminam mai repede? multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Deoarece rinichiul este umflat, din cauza faptului ca urina nu poate fi eliminata, se recomanda consumul cat mai redus de lichide. Astfel, da ocazia rinichiului sa se dezumfle si piatra se elimine singura. Se consuma doar alimente usor digerabile, fara grasimi si prajeli. Daca sunt semne de infectie [ frisoane ,febra ] trebuie mers urgent la medic.

constantin

acum 13 ani

Iti pot da cateva sfaturi daca daca imi transmite datele de contact:[email protected]